Jakie są ceny używanych samochodów elektrycznych?

Szybki rozwój technologii elektrycznej w samochodach osobowych powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli, które ją wykorzystują. Jednak ceny wielu nowych modeli wciąż są niezwykle wysokie. Jakie są jednak ceny samochodów używanych elektrycznych? Gdzie można je kupić?

Jakie są ceny używanych samochodów elektrycznych?

W związku z szybkim rozwojem technologii elektrycznej, na rynku można już znaleźć samochody używane z tym napędem. Przede wszystkim są to jednak konstrukcje kilkuletnie, które mają już dość spory przebieg. Ich ceny nie są jednak aż tak duże, jak w przypadku nowych konstrukcji z salonu. Przede wszystkim warto się rozglądać za w miarę nowymi konstrukcjami. Posiadają one nowoczesne rozwiązania i co najważniejsze zazwyczaj oferują całkiem przyzwoity zasięg na jednym ładowaniu, co jest niezwykle istotne.

W przypadku korzystania z serwisów ogłoszeniowych, w łatwy sposób można przejrzeć dokładne ceny samochodów elektrycznych. Możemy dostosować wszystkie kryteria pod nasz zakładany budżet, jak i parametry, na których nam zależy. Co ważne, najtańsze modele można kupić nawet za mniej niż trzydzieści tysięcy złotych. Będą to jednak konstrukcje wiekowe, które są przeznaczone jedynie do miasta, ponieważ oferują raczej dość skromny zasięg na jednym ładowaniu. Przykładowo będą to Citroen C-Zero czy Smart ForTwo.

W przypadku aut większych będzie trzeba przygotować minimum około pięćdziesiąt tysięcy złotych. W tej cenie dobrym wyborem będą takie konstrukcje jak Nissan Leaf czy Fiat 500e pierwszej generacji. Jeśli szukamy raczej większych modeli, należy zwiększyć budżet do minimum stu tysięcy złotych. W takiej kwocie można znaleźć już bardziej praktyczne modele takie jak Peugeot 208 czy Volkswagen e-Golf. Będą to też znacznie nowsze konstrukcje, które posiadają już nowoczesne rozwiązania.

Jakie samochody elektryczne używane są najlepsze?

Oczywiście, jeśli nie do końca zależy nam na cenie, można znaleźć zdecydowanie ciekawsze konstrukcje. Najpopularniejsze są oczywiście Tesle, które posiadają wiele różnych wersji. Dobrym wyborem może być Model 3, który jest rozsądnie wyceniony, a także oferuje przyzwoity zasięg. Wiele osób decyduje się na jego zakup z drugiej ręki, ponieważ ceny są znacznie niższe niż w salonie. W związku z tym można sporo zaoszczędzić względem kupna samochodu nowego.

Jeśli zależy nam na niskiej cenie, najlepszym wyborem będzie Nissan Leaf. Japońska konstrukcja również jest niezwykle popularna zarówno jako auto nowe, jak i na rynku wtórnym. Przede wszystkim oferuje rozsądny zasięg, który nie ogranicza użyteczności jedynie do miasta. Wiele osób korzysta z tego modelu jako auta na co dzień. Nissan Leaf posiada nowoczesne rozwiązania w środku, oferuje praktyczną ilość miejsca i zapewnia przyzwoite osiągi.

W przypadku aut droższych świetnym wyborem może być Porsche Taycan. Niemiecka propozycja posiada wiele zalet, a przede wszystkim zapewnia znakomite osiągi. Dzięki temu można uzyskać niezapomniane doznania z jazdy. Ponadto zasięg odmian z większą baterią stoi na bardzo przyzwoitym poziomie, dzięki czemu z auta można korzystać także na trasie. W ofercie znajdziemy także praktyczną odmianę Sport Turismo, która posiada całkiem przyzwoity jak na ten segment bagażnik.

Gdzie można kupić używane auto elektryczne?

Miejsc, w których można kupić używane auto elektryczne, jest bardzo dużo. Przede wszystkim będą to różnego rodzaju serwisy ogłoszeniowe i aukcyjne w internecie. To właśnie tam można znaleźć największą ilość ofert zakupu tego typu samochodu. Co ciekawe, w wielu z nich można znaleźć niemal taką samą ilość samochodów nowych, jak i używanych. Dzięki temu wybór jest niezwykle duży i każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Przy zakupie auta elektrycznego warto pamiętać o sprawdzeniu jego stanu technicznego. Auta używane mogą mieć wypadkową przeszłość lub były nieprawidłowo eksploatowane. W przypadku aut elektrycznych najważniejszym komponentem jest bez dwóch zdań bateria, a przede wszystkim stopień jej zużycia. Wiele aut elektrycznych z większym przebiegiem ma mocno zużytą baterię, która nie zapewnia już takiego zasięgu jak na początku.